Péče o kameny a krystaly

Křišťál / Kristal prodej, očista, nabíjeníKrystaly a kameny se nachází v dokonalém vesmírném řádu, proto je nelze zkorumpovat nesouladnou energií pocházející z lidí. Jinými slovy, žádný krystal vám neublíží žádnou negativní energií, kterou do něho může uložit někdo druhý. Taková tvrzení nejsou pravdivá a za tímto účelem není nutné krystaly nijak očišťovat.

Krystaly jsou samy o sobě světlem v tuhé formě a jsou schopny pojmout energii velmi vysokého vědomí. Proto, projdou-li rukama osoby která má vysoké uvědomění vesmírných zákonů, jsou schopny tyto informace přenášet.

Tím, že jsou krystaly samy o sobě vědomím, mohou konkrétním lidem předávat konkrétní informace, například během spánku ve snech. Tyto sny mohou být těžké, protože se vás krystal může snažit upozornit na trauma či nesouladnou situaci uloženou ve vašem podvědomí. Zde se však jedná pouze o sdělení, ne o to, že by krystal sám o sobě byl špatný, zlý nebo napadený negativní energií.

Jak je zmíněno výše, krystaly a kameny není nutné očišťovat od negativních energií, pokud se nejedná o kameny využívané v krystalovém léčení, pokládané v krystalovém rozložení na fyzická těla. Terapeut, který taková léčivá rozložení s klienty provádí, by měl tyto kameny pravidelně a účinně čistit a věnovat jim zvýšenou péči. Každý krystal, kámen a minerál bude neskonale vděčný a určitě by mu měl být dopřán kontakt s přírodou - s tekoucí pramenitou vodou, holou zemí, slunečním, měsíčním čí hvězdným světlem, deštěm a čerstvým vzduchem. Po takovéto péči se krystaly znovu nadechnou čerstvé energie a rozzáří. Často říkáme, ž krystaly takto nabíjíme.

Křišťál / Kristal prodej očista nabíjeníNěkteré kameny při vystavování slunečnímu světlu ztrácí svou barvu. Jedná se například o ametyst, akvamarín, růženín, záhnědu, fluorit a další. Tyto kameny a krystaly je proto lepší vystavit jen měsíčnímu a hvězdnému záření, nebo je umístit do stínu, kam se k nim nedostane přímé slunce. Ty, které jsou v surové formě (například růženín a fluorit), lze překrýt jemnou vrstvou hlíny nebo jehličí. Tak se kameny prohřejí sluneční energií, nasají energii Země, ale neztratí tak svou barvu.

Kameny lze také položit do vody s mořskou nebo himalájskou solí nebo je umístit do kouře bílé šalvěje či cedru a následně je položit na křišťálovou či ametystovou drúzu.  Existují ale krystaly, jako je selenit či kyanit, které nemohou přijít do  dlouhodobého styku s vodou.

Po zakoupení krystalu je velmi vhodné s ním strávit společnou chvilku v přírodě a položit jej do tekoucí přírodní vody - potoka, řeky, studánky... a poté jej položit na holou zemi. Nebo je výborné položit krystal či kámen na holou zem a nechat jej omýt deštěm, pokud je deštivé období. Krystaly a kameny také milují energii bouřek, proto jim můžete dopřát speciální zážitek v této intenzivní energii.

Kameny a krystaly mají rády světlo, nebudou šťastní uzavření ve skříních či šuplících. Proto police, noční stolky, stoly a parapety jsou vhodným místem, kam krystaly a kameny umístit.

©Martina Christová
www.mistrovskekrystaly.cz 

Tento článek a informace v něm obsažené lze šířit pouze v případě povolení autora a to nekomerčním způsobem v originílní formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.mistrovskekrystaly.cz, www.slunecnabrana.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.