Kunzit - Průvodce k esenci vlastní Duše

prodej přírodního kunzituV mnoha případech je srdeční čakra nejdůležitější ze všech energetických center. Je umístěna ve středu těla a řídí harmonii horních tří a spodních tří čaker. Když je srdeční čakra čistá a otevřená, všechny ostatní čakry se s ní energeticky sladí. Srdce rozšíří svou cirkulaci do celého těla a všechny systémy a tkáně jsou vyživeny životní silou. Stejně tak jako srdce pumpuje okysličenou krev do všech tělových buněk, srdeční čakra vyzařuje svou dynamiku do všech čaker. Kunzit je kámen, který představuje vyspělý stav srdce – otevřené, čisté, bezpečné, silné, zářící, vibrující a milující. Narůstající oblíbenost Kunzitu značí, že se více a více lidí vyvíjí do bodu, ve kterém mohou a také dosáhnou plného potenciálu svého vlastního srdce.

Fluorit představuje stav vnitřní mentální vyrovnanosti a Kunzit představuje vyrovnanost emoční. Fluorit přivádí vědomí do vnitřních svatyní mysli, zatímco Kunzit umožňuje zažít vnitřní dimenze srdce. Kunzit napojuje člověka na jeho vlastní nekonečný zdroj lásky. Ve svém přirozeném přírodním stavu obsahuje krystal Kunzitu paralelní podélné linie. Vždy, když uvidíte tyto linie (jako např. u Turmalínu), znamená to, že se energie pohybuje kamenem extrémně vysokou rychlostí. Tento navýšený pohyb energie automaticky navyšuje vibrace okolních prvků a tím se rozpouští a mizí spousta nižších energií.

Kunzit je jedním z trojice kamenů srdeční čakry. Jeho úkolem je připravit vnitřní sebelásku (kterou iniciuje Růženín) k projevu ve vnějším vyjádření. Tento stupeň rozvoje zahrnuje naprosté odevzdání a opuštění strachů a bolestí, které poutají srdce k minulosti nebo úzkostlivým očekáváním budoucnosti. Kunzit je vždy aktivním stavem přítomného okamžiku existující v dokonalosti přítomného momentu. Když je Kunzit umístěn nebo nošen na bodech srdeční čakry, jeho energie prostupuje skrze emoční blokace a dovoluje člověku zažívat čistotu svého vlastního srdce. Protože duše v těle setrvává v srdeční čakře, zkušenost s Kunzitem zprostředkovává člověku přímý kontakt s jeho vlastní esencí.

kunzitprirodni-surovy-kamen-krystal-kunzit-prodejKdyž je Kunzit pozorně blíže prozkoumán, mohou v něm být spatřeny dva barevné paprsky – bledě růžový a světle fialový. Tyto paprsky představují schopnost Kunzitu vytvářet harmonii mezi myslí (fialová) a srdcem (růžová). Kunzit vede energii ze srdce do hlavy za účelem přeměny myšlenkových vzorců, které mají spojitost s emoční blokací. Pouze když jsou myšlenky a pocity spojené s těmito myšlenkami neutralizovány, může dojít k naprostému léčení.

Kunzit většinou vyzařuje čistý paprsek bledě růžové barvy. V drahokamové kvalitě představuje Kunzit nejčistší průhlednost jakéhokoliv kamene růžového spektra. Tato čistota krystalu je hlavním důvodem, proč si Kunzit zasloužil svou pozici jako jeden z Kamenů Nového Věku. Symbolizuje čisté vyjádření radosti v myšlenkách a pocitech. Je to stav aktivované sebelásky, která je připravena dávat bezpodmínečně bez požadavků nebo očekávání. Pokud je Kunzit použit společně s Růžovým Turmalínem, radostné světlo srdečnosti je nasměrováno do světa.

Kunzit se nabízí také jako silný osobní meditační kámen. Může být použit k vyrovnání negativních emočních stavů nebo neklidných mentálních stavů.

Kunzit je ideálním kamenem pro děti, které mají těžkosti přizpůsobit se a fungovat v životě. Jemný růžový paprsek Kunzitu utěší jejich srdce a očistí jakékoliv stíny v auře, které se nashromáždily během pobývání v negativních vibracích. Kunzit je také výborným kamenem pro hvězdné děti a walk-ins, kterým pomáhá přizpůsobit se prostředí zemské sféry a energie Země.

Kunzit je pro Zemi speciálním darem. Jeho přítomnost vyzařuje hluboký mír a vyrovnanost. Je vyjádřením vyvinutého otevřeného srdce, které rozumí všemu, co je nad a za připoutaností, které zná naprostý soucit, a které je na věky osvobozené od strachu.

Nabídku Kunzitu k prodeji můžete případně najít v kategorii Ostatní kameny a minerály

Autor: Katrina Raphaell

Překlad: Martina Christová
www.mistrovskekrystaly.cz 

Tento článek lze šířit pouze v případě povolení překladatele a to nekomerčním způsobem v originální formě s uvedením jména autora a překladatele a aktivním odkazem na stránky www.mistrovskekrystaly.cz, www.slunecnabrana.cz a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.