Malachit - kámen Stvoření

prodej přírodního leštěného malachituJsem malachit, zelený oheň, část čtvrtého paprsku. Jsem drak, strach satana, ještěr, had, žába, hustota, znáte mě ze svých skromných snů.

Jsem kolo, střed – rozvíjející se vesmír. Jsem černá prázdnota, hustota v manifestaci. Jsem lůnem stvoření.

Jsem to, co je ještě neznámé, nestvořené, nezmanifestované uvnitř vás.

Jsem starý, znáte mě od počátku věků. Jsem původní myšlenka, původní záměr.

Musíte pracovat se mnou a skrze mě. Někdo říká, že “jsem hutný“ a proto nehezký, přesto musíte překonávat hustotu tak dlouho, dokud žijete na této planetě. Jak jinak byste měli porozumět přirozenosti ducha a duchovnímu zákonu, pokud netvoříte v materiální sféře?

Neexistuje část vašeho těla, které bych se nedotknul, protože já jsem stvoření, esence rozmanitosti ve vás.

Má maska je černota, můj účel je stvoření, jsem lůno, jsem mystická tůně.

Nezkoušejte mi plně porozumět, má esence je nepochopitelná. Jsem nejhlubší touha ve vašem srdci, nejhlubší strach ve vaší mysli, konečný proces zkušenosti – STVOŘENÍ.

Použijte sílu JÁ JSEM moudře. Já jsem malachit.

Autor: Gary Fleck

CHARAKTERISTIKA MALACHITU A PÉČE O KÁMEN

prodej leštěného přírodního malachituMalachit je jedním z nejstarších známých kamenů a byl používán po tisíce let pro své léčivé a transformující účinky. V časech pradávného Egypta byl malachit používán vyššími třídami jako jejich hlavní silový kámen. Sloužil jako uzemňující síla pomáhající stahovat vyšší energie na planetu. Faraónové často vykládali své pokrývky hlavy malachitem a věřili, že jim pomáhá moudře vládnout. Kámen byl také drcen na prach a používán na oči při špatném vidění, pro vnitřní zrak a také pro kosmetické účely.

Malachit má pro každého jiný účel. Pokud je někdo velmi vyzrálý a oddaný humanitárním účelům, slouží malachit pro tyto účely k uzemňování vyšších energií na planetu. Pro ty, kteří prochází očistnými procesy, malachit slouží jako čistič a zrcadlo do podvědomí, přivádějící do vědomé mysli to, co potřebuje být očištěno.

Malachit ztělesňuje hluboce léčivou zelenou barvu přírody a představuje vlastní krásu země – bylin, květin, stromů, kořenů a rostlin. Manifestuje hlubokou dévickou zelenou, která vládne materiální sféře. Tento kámen je hutný a neprůhledný a absorbuje energii místo toho, aby ji vyzařoval. Proto je dobré umístit kameny malachitu na oblasti, které jsou nemocné a bolestivé, aby odtud odvedly negativní energii a na světlo mohly vystoupit psycho-emoční příčiny. Vzhledem k absorpčním vlastnostem malachitu je velmi důležité tyto kameny po použití očišťovat, jinak se stanou matnými, bez života a v případě, kdy vstřebají mnoho negativní energie, přijdou o svou sílu. Nejúčinnější způsob očisty malachitu je umístění kamene na velkou křišťálovou drúzu alespoň na tři hodiny. Také může být očištěn metodou slunce a vody. Nedoporučuje se používat k očistě kamene sůl, jelikož malachit je měkký materiál a snadno může dojít k poškrábání.

VLASTNOSTI A POUŽITÍ MALACHITU

prodej přírodního malachituVelký pohyb a tok energie se nachází v liniích, kruzích a kresbách malachitu, které vytváří nekonečné kreativní vzorce neoddělitelně patřící k tomuto kameni. Obrazce nalezené na malachitu vypráví mnoho příběhů, které odhalují poselství a účel samotného kamene. Například kámen, který má na jedné straně dva krhuhy které se spojují a na druhé straně pouze jeden kruh, může být použit k harmonizaci duality uvnitř člověka nebo ve vztahu. Na malachit, který může a nemusí obsahovat obrazce se lze naladit přiložením kamene na třetí oko a intuitivně nebo vizuálně přijmout zprávu, kterou kámen obsahuje ke sdělení.

Malachit je jako dobrý upřímný přítel – ten, který vám o vás řekne pravdu a pomůže přivést na povrch to, co je neznámé a skryté před vaší vědomou myslí. Pro svou schopnost odhalit co bylo skryto, byl malachit často velkým tabu jako léčivý kámen. Pokud je malachit používán, nošen nebo při meditaci s ním, vždy vytáhne na povrch a poukáže na překážky bránící spirituálnímu růstu. Proto by měl být malachit používán s respektem a vědomím očistného účinku, který má. Nejlepší použití tohoto silového kamene je při meditaci k vyrovnání a uvolnění sutin, které malachit vytáhne na povrch.

Malachit je vše-účelový léčivý kámen a může být použit na všechny čakry nebo místa těla. Nejlépe však slouží, když je přiložen na solar plexus k očištění statických nebo potlačených emocí. Když je solar plexus čistý a otevřený, může energie mezi horními a spodními čakrami volně proudit. Pokud je umístěn přímo nad bodě solaru plexu, uvolní se napětí bránice a hluboké plné dýchání je obnoveno. To vyrovnává energii mezi srdečním centrem a čakrou pupku a vytváří fyzické a emoční zdraví. Pokud se malachit spojí s jinými minerály, změní svůj charakter a již nevytváří zřetelné linie, kruhy a vzorce které vytváří, když vyjadřuje svou vlastní přirozenost. Jako ve všech vztazích, musí podstoupit část své identity, aby se mohl spojit s druhým kamenem. Malachit je tak slučitelný partner, že je schopen odevzdat se smysluplnému spojení se dvěma hlavními kameny, které jsou schopny partnerství – Azurit a Chryzokol. Oba minerály Azurit i Chryzokol vytváří rozdílné odstíny modré barvy, schopné spojit se se silnou zemskou zelení malachitu. Ve tomto spojení se zrodí nové bytosti – ty, které zdědí své vlastní vlastnosti a účel.

Nabídku Malachitu najdete v prodejní kategorii OSTATNÍ KAMENY A MINERÁLY

Autor: Katrina Raphaell
Překlad: Martina Christová
www.mistrovskekrystaly.cz 
Tento článek lze šířit pouze v případě povolení překladatele a to nekomerčním způsobem v originální formě s uvedením jména autora a překladatele a aktivním odkazem na stránky www.mistrovskekrystaly.cz , www.slunecnabrana.cz  a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.