Modrý turmalín - Indigolit

Indigolit vyzařuje modrý paprsek klidu a míru silněji než jakýkoliv jiný kámen na planetě. Tím, že patří do rodiny turmalínu, nese vysoký elektrický náboj, který stahuje proudy pozitivní energie podél svých paralelních linií. Pokud turmalín rychle třeme, vznikne přirozené teplo a lze cítit elektrický náboj kamene když se jeden konec stává pozitivním (zakončení), zatímco se protilehlý konec stává negativním (základna). Toto přirozené teplo může být směrováno skrze krystal do jakékoli oblasti, kam je třeba přivést mírumilovnou energii, např do domovů, kanceláří, dětských pokojů, srdcí, atd.

Rodina turmalínu má širokou škálu barev k manifestaci. Indigolit je modrým spektrem, pohybujcím se od nejsvětlejších odstínů modré do hluboké indigové. Dlouhé štíhlé silné indigolitové hůlky mohou zobrazovat plnou škálu odstínů od hluboce tmavě modré na základně skrze azurovou s ukončením na vrcholu v čistě ledově modré. Tyto magické hůlky jsou velmi speciální. Může být skrze ně stahována odvážná síla míru na Zemi. Tyto hůlky jsou velkým darem a najdou svou cestu k těm, kteří jsou ochotni být v míru se svými vlastními životy a vědomě použít sílu hůlek k přivedení stavu tohoto klidu a pokoje do světa. Indigolitové hůlky mohou být použity během krystalového léčení jako generátory v auře a pomoci v rozpouštění mentálního napětí nebo emočního sevření.

Kameny Modrého Turmalínu jsou výborné k umístění na oblast třetího oka k uvolnění ustarané mysli nebo na srdeční centrum k utišení rozbouřeného nebo smutného srdce. Umístěn na krční čakře usnadňuje verbální vyjádření. Je to také kámen, který může být použit pro vyšší vyjádření zvuku prostřednictvím hlasu. Pravidelně ho používají zpěváci, lektoři a lidé, kteří channelují. Je to jeden z nejlepších kamenů k nošení při chronických bolestech krku, problémech se štítnou žlázou, vyjadřováním a dalších překážkách souvisejících s krčí čakrou.

Autor: Katrina Raphaell
Překlad: Martina Christová
www.mistrovskekrystaly.cz 
Tento článek lze šířit pouze v případě povolení překladatele a to nekomerčním způsobem v originální formě s uvedením jména autora a překladatele a aktivním odkazem na stránky www.mistrovskekrystaly.cz , www.slunecnabrana.cz  a všemi dalšími uvedenými aktivními zdroji, včetně této poznámky.