!!! OBJEDNÁVKY A PLATBY LZE NYNÍ USKUTEČNIT V EUR. CENY V EUR SE ZOBRAZÍ U PRODUKTŮ PŘEPNUTÍM MĚNY V PRAVÉM HORNÍM ROHU. ZASÍLÁME NA SLOVENSKO !!!

Ametyst s kalcitem

 

výška: 15,5cm, šířka: 12,5cm, váha: 1,085kg / Uruquay

Dostupnost Prodáno
1 111 Kč
Kód produktu 1470
Kategorie Ametyst
Položka byla vyprodána...
 

Kalcit se manifestuje prostřednictvím duhové škály vyjádření tak jako turmalín a křišťál. Kdykoli má minerál schopnost odrážet rozmanitost barevné frekvence je evidentní, že má tento krystal také schopnost sloužit mnoha způsoby tím, jak synchronizuje svou energii k barvám vibrací jednotlivých čaker. Kalcit se běžně vyskytuje v růžové, broskvové, oranžové, zelené, čisté, žluté (citrínové) a zlaté, ale může být také modrý, černý, šedý a červený (většinou jako výsledek růstu v přítomnosti jiných minerálů).

Stejně jako selenit, i kalcit se formuje ve vodě a krystalizuje do více než 700 různých tvarů. Dva hlavní a nejznámější tvary kalcitu jsou romboidně (kosočtverečně) tvarované krystaly a špicí zakončené krystaly běžně známé jako “psí zub“. Kalcit je uhličitan vápenatý a je velmi měkkým minerálem. Měl by být opečováván s velkou pozorností. Je citlivý na teplo, vodu a slunce a jednoduše se štípe a snadno se rozbije, pokud s ním není opatrně zacházeno. V mnoha ohledech je kalcit jako právě narozené hvězdné dítě, které se právě aklimatizuje zemi a musí být opečováván jemně a citlivě, jinak se rozpadne na kusy. Ale, pokud je o něho dobře a souladně pečováno, může být odhaleno mnoho zajímavého.

Celý článek o kalcitu: https://www.mistrovskekrystaly.cz/clanky-2/kalcit/